| Model | Standard (Fixed) |
|---|---|
| Construction type | Cube shape |
| Thermal camera | No |
| Number of pixels (Megapixel) | 2 |
| With lens | Yes |
| Modular (lens and camera separated) | No |
| Focal size | 2,8 - 2,8 |
| Shutter control | DC |
| Motor zoom | No |
| Suitable for wall mounting | No |
| Suitable for ceiling mounting | No |
| Suitable for surface mounting | Yes |
| Flush-mounted installation/built-in installation | No |
| Suitable for outdoor use | No |
| Communication medium wired | Yes |
| Type of transmission medium | Twisted Pair |
| Type of interface | None |
| Protocol | TCP/IP |
| Power over Ethernet (PoE) | None |
| Picture system | PAL |
| Property picture system | Colour |
| With infrared lighting | Yes |
| Max. infrared reach | 10 m |
| With video motion detector | Yes |
| HDMI-connection | No |
| Mini HDMI-connection | No |
| VGA-connection (D-Sub 15-pole) | No |
| DVI-connection | No |
| BNC-connection | No |
| DisplayPort-connection | No |
| Mini DisplayPort | No |
| S-Video-connection | No |
| USB-C-connection | No |
| Vandal proof | No |
| Impact strength | None |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Horizontal field of view | 110,1 - 110,1 |
| Power consumption | 5 W |
| Supply voltage | 5 - 5 |
| Voltage type | DC |
| Colour | White |
| Height | 125 mm |
| Width | 42 mm |
| Depth | 77 mm |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |
| IFTTT support available | No |
UNW IPC7622ERX44VF
VVK CD9381HNTV
VVK SC9133RTL
VVK CU9183HF
VVK CU9171H
UNW IPC7622ERX45VH1
UNW C1L2WNG