GGM SPLICEKIT
The SPLICEKIT splicing tray accepts up to 12 fusion splicing type fibre optics. It offers several cable entries, and ensures routing and spooling of fibres with respect to the bending radius.
Read more| Materials | Plastic |
|---|---|
| Packaging | Unit |
| Capacity | 2 x 12 splices |
| Color | Black |
| Fixing | By screws (drillings Ø 6mm central screw; Ø 4mm x 2 side screws) or adhesive tape |
| Stackable | Up to 4 splice trays in 1U |
| With splice holder | Yes |
|---|---|
| Suitable for number of splice protections | 12 |
| Suitable for | Thermo-splice protection |
| Suitable for number of splice holders | 2 |
| Length | 160 mm |
| Width | 98 mm |
| Height | 10 mm |
| Mounting method | Other |
GGM 24FOTRAY
GGM CASSEPFB
GGM CASSEPFS
GGM TIRRASUP
GGM SUPPORTEP
GGM SPLICEBRIDGE
GGM FAFR
GGM SPOOL2
GGM SPLICEKIT