GGM 24FOTRAY
The 24FOTRAY splicing cassettes accept up to 24 fusion splice type fibre cables. The integrated spooling circuit facilitates the organisation and management of the fibres within the drawer and respects the bending radius.
Read more| Materials | Plastic |
|---|---|
| Packaging | Unit |
| Capacity | 2 x 12 splices |
| Color | Blue |
| Fixing | By screws (5 mm diameter holes) or by adhesive tape |
| Stackable | Up to 3 splice trays in 1U |
| With splice holder | Yes |
|---|---|
| Suitable for number of splice protections | 24 |
| Suitable for | Thermo-splice protection |
| Suitable for number of splice holders | 2 |
| Length | 168 mm |
| Width | 124 mm |
| Height | 13 mm |
| Mounting method | Other |
GGM SPLICEKIT
GGM CASSEPFB
GGM CASSEPFS
GGM TIRRASUP
GGM SUPPORTEP
GGM SPLICEBRIDGE
GGM FAFR
GGM SPOOL2
GGM 24FOTRAY