GGM CASSEPFS
The CASSEPFB splicing tray accepts up to 12 fusion splicing type fibre optics It allows for spooling and storage of excess fibres in case of further intervention.
Read more| Materials | Plastic |
|---|---|
| Packaging | Unit |
| Capacity | 2 x 6 splices |
| Color | Black |
| Fixing | with screws through holes (diameter 5 mm) |
| Stackable | up to 4 cassettes in a 1 U patch panel |
| With splice holder | Yes |
|---|---|
| Suitable for number of splice protections | 12 |
| Suitable for | Thermo-splice protection |
| Suitable for number of splice holders | 2 |
| Length | 160 mm |
| Width | 98 mm |
| Height | 10 mm |
| Mounting method | Other |
GGM 24FOTRAY
GGM SPLICEKIT
GGM CASSEPFB
GGM TIRRASUP
GGM SUPPORTEP
GGM SPLICEBRIDGE
GGM FAFR
GGM SPOOL2
GGM CASSEPFS