GGM AXRSPE
The STID LXM-R11-D reader functions on 125 kHz technology. It is able to read EM and HID formats. This product is delivered with a 3m cable to facilitate installation in the suspended ceiling. It functions using the Wiegand or Clockand data protocol. Its small size allows for discrete integration.
Read more| Reader type | Rfid |
|---|---|
| Output | Wiegand, clock and data |
| Rfid technology | Em |
| Power supply | 12 VDC (9~15 VDC) |
| Accepted frequency | 125khz (em and hid) |
| Wiegand (bits) | 26 |
| Weight (g) | 200 |
| Operating temperature range | From -20 to 70°C |
| Warranty period | 24 |
| Cable length (m) | 3 |
| IP Protection | IP65 |
| Model | Reader |
|---|---|
| Standalone | No |
| Cloud-based system | No |
| Max. number of doors | 1 |
| Type of interface | Other |
| Type of reading technique | Code |
| Reading strategy iClass/iClass SE (13.56 MHz) | No |
| Reading strategy magnet strip | No |
| Reading strategy MIFARE (13.56 MHz) | Yes |
| Reading strategy EM (125 kHz) | No |
| Reading strategy DESfire (13.56 MHz) | No |
| Reading strategy SEOS (13.56 MHz) | No |
| Mounting method | Surface mounted |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Colour | Black |
| Material | Plastic |
| Width | 37 mm |
| Height | 66 mm |
| Depth | 20 mm |
GGM AXVSRQRCODE
GGM AXRHMI
GGM AX900NWNTEK00324
GGM GREADER
GGM AXKRMFIK10
GGM AXRMFIK10
GGM AXREMF1KW2M
GGM AXREMF1KB
GGM AXRSPE