GGM AXRMFIK10
The AXRMFIK10 reader is a Mifare/EM reader It has a Wiegand output for connection to access control central panels. It can be installed outdoors and has IK10 anti-vandal protection. The reading distance is between 2 and 6 cm. It is delivered complete with a 2 m cable. A remote configuration control is delivered with the product to configure the Wiegand output (32 bits by default)
Read more| Color | Silver |
|---|---|
| Output | Wiegand 32 bit |
| Feeding range | 9~24 VDC |
| Reading distance | 2~6 cm |
| Sleepmode current (mA) | 50 |
| Status led | Yes |
| Supported technology | Em (125khz), mifare (13.56mhz) |
| Weight (kg) | 0.3 |
| Weight (g) | 300 |
| Operating temperature range | From -40 to 60°C |
| Warranty period | 24 |
| Cable length (m) | 2 |
| IP Protection | IP66 |
| Frequency | 13,56 - 13,56 |
|---|---|
| Radio protocol | Other |
| Max. transmission range | 50 mm |
| Connection for external antenna | No |
| Type of voltage (input voltage) | DC |
| Type of electric connection | Other |
| Housing material | Stainless steel |
| Degree of protection (IP) | IP67 |
GGM AXVSRQRCODE
GGM AXRHMI
GGM AX900NWNTEK00324
GGM GREADER
GGM AXKRMFIK10
GGM AXREMF1KW2M
GGM AXREMF1KB
GGM AXRSPE
GGM AXRMFIK10