GGM AXREMF1KB
The GIGAMEDIA proximity reader uses dual technology. It is able to read both the EM frequency 125kHz and Mifare Classic 13.56 MHz. This is very useful for taking over and extending an installation. It has a 32 bit Wiegand output. It can be connected to the GGM AXC product family (centralized solution) It can be installed indoors and outdoors. It has IP66 protection thanks to the resin coating of the electronic board. With its discreet design, it can be installed in most situations.
Read more| Color | Black |
|---|---|
| Power Consumption | 25 mA |
| Reader type | Rfid |
| Output | Wiegand 32 bit |
| Feeding range | 9~24 VDC |
| Rfid technology | Em |
| Status led | Yes |
| Accepted frequency | Em (125khz), mifare (13.56mhz) |
| Weight (g) | 65 |
| Operating temperature range | From -10°c to 60°c |
| Warranty period | 24 |
| IP Protection | IP20 |
| Frequency | 13,56 - 13,56 |
|---|---|
| Max. transmission range | 50 mm |
| Connection for external antenna | No |
| Type of voltage (input voltage) | DC |
| Type of electric connection | Plug-in connection |
| Housing material | Plastic |
| Width | 48 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 20 mm |
GGM AXVSRQRCODE
GGM AXRHMI
GGM AX900NWNTEK00324
GGM GREADER
GGM AXKRMFIK10
GGM AXRMFIK10
GGM AXREMF1KW2M
GGM AXRSPE
GGM AXREMF1KB