| Format | 14″ |
|---|---|
| Height (module capacity) | 1 |
| Depth (mm) | 157 |
| Color | Black |
| RAL | 9005 |
| Suitable for number of couplings/adaptors | 12 |
|---|---|
| Suitable for number of module inserts | 2 |
| With front plate | Yes |
| With housing | Yes |
| With pigtails | No |
| Fibre type | Singlemode and Multimode 50/125 |
| APC-version | No |
| Type of connector external | Other |
| Type of connector interior | Other |
| Colour | Black |
| RAL-number | 9005 |
| Mounting method | Other |
| Number of height units | 1 |
| Height | 44 mm |
| Width | 303.6 mm |
| Depth | 170 mm |
GGM SOTONR