GGM SOSKC
Also dedicated to restricted environments, doctors' offices, pharmacies, supermarkets, shops..., the SOBOX box is the evolution of the 123 CONNECT box. Indeed, after having innovated in 1999 by launching on the market our offer "123 CONNECT", the objective of the project "SOBOX" was to design a new offer which, in addition to computer pre-cabling, can also allow you to integrate video surveillance solutions, sound system, as well as an operator BOX, all in a box that is as compact and discreet as possible compared to a 19″' box. Components already packaged to carry out an installation of 16 stations (excluding…
Read more| Produit | Starter kit SOBOX |
|---|---|
| Long description | Starter kit SOBOX cabling France, premium small office cabling solution |
| Mounting level | Front side |
|---|---|
| Model | With permanent frame |
| Type of profile rail | L-shape |
| Number of doors | 1 |
| Type of ventilation | Passive |
| Width | 478 mm |
| Height | 520 mm |
| Depth | 360 mm |
| Modular spacing | Other |
| Number of height units | 11 |
| With roof plate | Yes |
| With earthing | Yes |
| With front door | Yes |
| With sidewall | Yes |
| Demountable | No |
| Material | Steel |
| Surface finishing | Powder coating |
| Colour | Black |
| RAL-number | 9005 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
GGM SOSKC