GGM IAL2024
DIN RAIL AC/DC Industrial Power Supply 20W - 24V Features : Universal AC Input/Full range Protections : Short Circuit / Overload / Over Voltage Cooling by free air convection Can be installed on DIN Rail TS-35/7.5 ou 15 Built in DC OK active signal LED Indicateur for Power On No Load Power consumption < 0.75W 100% Full load burn-in test
Read more| Produit | DIN RAIL Power Supply |
|---|---|
| Long description | DIN RAIL Industrial Power Supply 20W - 24V |
| Voltage type (supply voltage) | DC |
|---|---|
| 1st secondary output voltage | 24 - 24 |
| 2nd secondary output voltage | 00 - 00 |
| 3rd secondary output voltage | 00 - 00 |
| Max. output current 1 | 1 A |
| Secondary voltage adjustable | Yes |
| Nominal value output voltage 1 | 24 V |
| Nominal value output current 1 | 1 A |
| Short-circuit-proof | Yes |
| Rated supply voltage AC 50 Hz | 85 - 264 |
| Rated supply voltage AC 60 Hz | 85 - 264 |
| Rated supply voltage DC | 00 - 00 |
| Output voltage stabilized | Yes |
| Power output | 20 W |
| Stabilized | Yes |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Suitable for rail mounting | Yes |
| Suitable for wall mounting | No |
| Suitable for distribution board | Yes |
| Direct mounting possible | No |
| Width | 22.5 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 100 mm |
| Suitable for safety functions | Yes |
| SIL according to IEC 61508 | None |
| Performance level according to EN ISO 13849-1 | None |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Degree of protection (NEMA) | Other |
GGM IAL2024