GGM AXM300LDNF
The GGM AXM300LDNF is a surface mounted suction cup with 300 kg retention force with an LED to indicate its status and a position contact able to transmit information to remote equipment. This suction cup complies with the standard NFS-61937 relative to the DAS (Distributed Antenna System) for FPS (Fire Protection Systems).
Read more| Retention force (kg) | 300 |
|---|---|
| NFS 61-937 compatible | Yes |
| Magnet Resistance (kg) | 300 |
| Power supply | 12 or 24 VDC |
| Mounting style | Surface-mount |
| Integrated varistor | Yes |
| Integrated led | Yes |
| Position switch | Yes |
| Suction cup feed | 12 or 24 VDC |
| Weight (kg) | 2 |
| Operating voltage | 12 - 24 |
|---|---|
| Voltage type | DC |
| Power consumption | 5.76 W |
| Gripping force | 300 - 300 |
| Construction type | Angular |
| With anchor plate | Yes |
| Mounting method | Surface mounting |
| Suitable for wall mounting | No |
| Suitable for floor mounting | No |
| Suitable for ceiling mounting | No |
| Housing material | Aluminium |
| Width | 250 mm |
| Height | 48.4 mm |
GGM AXMA280UL
GGM AXMA300ZLNF
GGM AXMA300ZLNFV2
GGM AXMA300LNFV2
GGM AXMA500ZLNF
GGM AXMA500ZL
GGM AXMA500LNF
GGM AXMA500I
GGM AXMA550ZLNF
GGM AXMA550LNF
GGM AXMA300LNF
GGM AXM280LD
GGM AXM300LDNFV2
GGM AXM550LDNF
GGM AXM300LDNF