GGM AXC12V5ACB1M
Read more
| Voltage type (supply voltage) | AC |
|---|---|
| 1st secondary output voltage | 13,8 - 13,8 |
| 2nd secondary output voltage | 00 - 00 |
| 3rd secondary output voltage | 00 - 00 |
| Max. output current 1 | 5 A |
| Secondary voltage adjustable | No |
| Nominal value output voltage 1 | 13.8 V |
| Short-circuit-proof | Yes |
| Rated supply voltage AC 50 Hz | 230 - 230 |
| Rated supply voltage AC 60 Hz | 230 - 230 |
| Output voltage stabilized | Yes |
| Power output | 60 W |
| Stabilized | Yes |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Suitable for rail mounting | No |
| Suitable for wall mounting | Yes |
| Suitable for distribution board | No |
| Direct mounting possible | No |
| Width | 435 mm |
| Height | 345 mm |
| Depth | 116 mm |
| Suitable for safety functions | Yes |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
GGM AXC12V5ACB1M