GGM PTO4SCAPCS
Compact, these terminal wall boxes are intended for FTTx applications. They allow 2 to 4 fibres to be connected on SC simplex connectors.
Read more| Materials | ABS plastic |
|---|---|
| Protection (IP) | IP53 |
| Capacity | 4 fibers |
| Cable entry | Top, side and bottom cable entries |
| Included | fixing accessories |
| Operating temperature range | -20°C to +85°C |
| Weight (kg) | 0.091 |
| Surface mounting | Yes |
|---|---|
| Flush-mounted installation | No |
| Duct installation | Yes |
| Floor box/subfloor mounted | Yes |
| Type of fastening | Other |
| Type of connector | SC |
| Colour | White |
| RAL-number | 9010 |
| Centre plate | No |
| With cover frame | Yes |
| With label space | Yes |
| With strain relief | No |
| Wire stock | Yes |
| Outlet direction | Downwards |
| Dust protection cap | Shutter |
| Device width | 80 mm |
| Device depth | 28 mm |
| Device height | 80 mm |
GGM ONT2SCAPCS
GGM ONT4SCS
GGM PTO4B3
GGM PTO2SCUPCSP
GGM ROLLONT30M
GGM PTO4SCAPCS